Kategorie
Odzież męska

Wybieramy męskie spodenki

Jak każdy doskonale wie, do uprawiania wielu sportów trzeba mieć odpowiednie warunki czy też wyposażenie. Jeśli chce się jeździć na rowerze, trzeba rzecz jasna jeden sobie zakupić. Do biegania wymagane będą odpowiednie buty, a gra w koszykówkę wymusza na uczestnikach znalezienie boiska z koszami. Jak się jednak okazuje, oprócz tych podstawowych elementów potrzebnych do danego sportu, wymagana jest także dobra odzież, a w szczególności spodenki męskie. Jak się je powinno wybierać na przykładzie dwóch najpopularniejszych aktywności fizycznych, czyli biegania i jazdy na rowerze?

Spodenki męskie na rower

Jazda na rowerze to bardzo prosta czynność, której większość ludzi uczy się jeszcze w dzieciństwie. Razem z umiejętnością utrzymywania równowagi na siodełku nabywa się również wiedzę, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Każdy z nas dowiaduje się wtedy, że obowiązkowo należy mieć na głowie kask, a na rowerze powinny znajdować się minimum dwie lampki pozycyjne. Jednocześnie praktycznie wszyscy wsiadają na rower w zwykłych domowych spodenkach. Czy te sportowe są zatem konieczne?

Jak się okazuje, wystarczy tylko nieco dłuższa przejażdżka, aby przekonać się, jak wielkim błędem było założenie zwykłych męskich spodenek. Nie tylko będą one niewygodne podczas jazdy, lecz dodatkowo będą powodowały podrażnienie skóry. Będąc dzieckiem, nie zwracało się uwagi na niewygody i pokonywało się zbyt mało kilometrów, aby fizycznie odczuć niedogodności prostych szortów. Jeżdżąc jako osoba dorosła, zwraca się uwagę na choćby niewielki dyskomfort, ale też pokonywane dystanse są większe.

Czym zatem powinny charakteryzować się dobre spodenki męskie do jazdy na rowerze? Ich cechą charakterystyczną jest to, że są one dość obcisłe. Jest to zamierzony zabieg, który sprzyja lepszemu utrzymywaniu się spodenek w jednej pozycji, a także niwelowaniu jakiegokolwiek dyskomfortu.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zakupienie takich spodenek, które dodatkowo wyposażone będą w specjalne szelki. Stabilizują one spodenki, zabiegają ich mikro ruchom na ciele, a w efekcie tego pozwalają praktycznie o nich zapomnieć.

Oczywiście kluczową sprawą jest to, aby rowerowe spodenki wyposażone były w specjalną wkładkę. Jest to umieszczona na wysokości pośladków poduszka, najczęściej wykonana ze specjalnego żelu, która ma na celu zabezpieczenie tej delikatnej części ciała przed obiciem lub podrażnieniem skóry.

Spodenki męskie do biegania

Drugim bardzo popularnym sportem, do którego koniecznie trzeba mieć specjalne sportowe spodenki, jest oczywiście bieganie. Również i w tym wypadku wielu niedoświadczonych biegaczy próbuje swoich sił w domowym stroju, w tym również w zwykłych butach. Szybko jednak przekonują się, jak wielkim było to błędem, o którym mogą teraz rozmyślać przez kilka dni, aż do czasu zregenerowania się ich organizmu po kontuzji.

Czym powinny cechować się dobrej jakości spodenki do jazdy na rowerze? Przede wszystkim muszą one być wykonane z wysokiej jakości, przepuszczającego pot materiału. Ciało podczas biegania wydzielać będzie olbrzymią ilość potu, który oczywiście nie może pozostać na skórze i musi być z niej odprowadzony. Jeśli wybierze się zwykłe bawełniane spodenki, wchłoną one pot i cały czas będzie on negatywnie wpływał na skórę. Z tego też powodu poleca się wybieranie spodenek poliestrowych, które mają umiejętność usuwania potu ze skóry.

Kolejną sprawą, o której warto się dowiedzieć w zakresie takich spodenek, to jaka powinna być ich długość. Ten element ubrania pełni tak naprawdę dwie funkcje — zabezpiecza przed zimnem, a także przed słońcem. Wiedzieć bowiem trzeba, że ubranie latem zbyt krótkich spodenek może zakończyć się bardzo nieprzyjemnymi poparzeniami słonecznymi. Odsłania się bowiem wrażliwą część skóry, która zawsze pozostawała zasłonięta. Długotrwałe bieganie spowoduje, że słońce silnie ją poparzy. Z tego też powodu zaleca się, aby osoby biegające dłuższe dystanse nawet latem zakładały właściwe spodenki.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o dodatkach do takich spodenki. Przykładowo pomocne w zakresie zadbania o bezpieczeństwo będzie wybranie modeli z dodatkowymi elementami odblaskowymi, dzięki czemu biegacz będzie lepiej widoczny po zmroku.